
Arturo Fuente Don Carlos - Robusto
Arturo Fuente Carlos - Robusto (5 x 50) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 127 mm (5") |
| Ring Gauge | 50 |
| Format | 5 x 50 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $697.25
-65%$697.25
$244.04More Images


Arturo Fuente Don Carlos - Robusto
Arturo Fuente Carlos - Robusto (5 x 50) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 127 mm (5") |
| Ring Gauge | 50 |
| Format | 5 x 50 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente Carlos - Robusto (5 x 50) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 127 mm (5") |
| Ring Gauge | 50 |
| Format | 5 x 50 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















