
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Believe
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Believe is a premium Dominican puro crafted with an Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied in a box of 20 cigars.
Strength: 3 / 5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 146 mm (5.75") |
| Ring Gauge | 52 |
| Format | Believe |
| Box Count | 20 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $1,811.37
-65%$1,811.37
$633.98More Images


Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Believe
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Believe is a premium Dominican puro crafted with an Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied in a box of 20 cigars.
Strength: 3 / 5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 146 mm (5.75") |
| Ring Gauge | 52 |
| Format | Believe |
| Box Count | 20 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Believe is a premium Dominican puro crafted with an Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied in a box of 20 cigars.
Strength: 3 / 5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 146 mm (5.75") |
| Ring Gauge | 52 |
| Format | Believe |
| Box Count | 20 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















