
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Father & Son
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Father & Son is a premium Dominican puro crafted with an Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied in a box of 20 cigars.
Strength: 3 / 5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 160 mm (6.3") |
| Ring Gauge | 49 |
| Format | Father & Son |
| Box Count | 20 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $1,870.09
-65%$1,870.09
$654.53More Images


Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Father & Son
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Father & Son is a premium Dominican puro crafted with an Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied in a box of 20 cigars.
Strength: 3 / 5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 160 mm (6.3") |
| Ring Gauge | 49 |
| Format | Father & Son |
| Box Count | 20 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente FFOX 20th Anniversary - Father & Son is a premium Dominican puro crafted with an Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied in a box of 20 cigars.
Strength: 3 / 5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 160 mm (6.3") |
| Ring Gauge | 49 |
| Format | Father & Son |
| Box Count | 20 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















