
Arturo Fuente Opus X - Double Corona
Arturo Fuente Opus X - Double Corona (7.6 x 49) is made in the Dominican Republic with a Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 32 cigars.
Strength: 5/5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 5 / 5 |
| Length | 194 mm (7.6") |
| Ring Gauge | 49 |
| Format | 7.6 x 49 |
| Box Count | 32 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $2,724.40
-65%$2,724.40
$953.54More Images

Arturo Fuente Opus X - Double Corona
Arturo Fuente Opus X - Double Corona (7.6 x 49) is made in the Dominican Republic with a Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 32 cigars.
Strength: 5/5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 5 / 5 |
| Length | 194 mm (7.6") |
| Ring Gauge | 49 |
| Format | 7.6 x 49 |
| Box Count | 32 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente Opus X - Double Corona (7.6 x 49) is made in the Dominican Republic with a Opus X Dominican Corojo wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 32 cigars.
Strength: 5/5.
| Wrapper | Opus X Dominican Corojo |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 5 / 5 |
| Length | 194 mm (7.6") |
| Ring Gauge | 49 |
| Format | 7.6 x 49 |
| Box Count | 32 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















