
Arturo Fuente Gran Reserva - Cuban Corona Natural
Arturo Fuente Reserva - Cuban Corona Natural (5.2 x 45) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 133 mm (5.2") |
| Ring Gauge | 45 |
| Format | 5.2 x 45 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $433.03
-65%$433.03
$151.56More Images

Arturo Fuente Gran Reserva - Cuban Corona Natural
Arturo Fuente Reserva - Cuban Corona Natural (5.2 x 45) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 133 mm (5.2") |
| Ring Gauge | 45 |
| Format | 5.2 x 45 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente Reserva - Cuban Corona Natural (5.2 x 45) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 133 mm (5.2") |
| Ring Gauge | 45 |
| Format | 5.2 x 45 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















