
Arturo Fuente Gran Reserva - Rothschilds Natural
Arturo Fuente Reserva - Rothschilds Natural (4.5 x 50) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 114 mm (4.5") |
| Ring Gauge | 50 |
| Format | 4.5 x 50 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $440.37
-65%$440.37
$154.13More Images


Arturo Fuente Gran Reserva - Rothschilds Natural
Arturo Fuente Reserva - Rothschilds Natural (4.5 x 50) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 114 mm (4.5") |
| Ring Gauge | 50 |
| Format | 4.5 x 50 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente Reserva - Rothschilds Natural (4.5 x 50) is made in the Dominican Republic with a Cameroon wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
| Wrapper | Cameroon |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 114 mm (4.5") |
| Ring Gauge | 50 |
| Format | 4.5 x 50 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















