
Arturo Fuente - Signature I Natural
Arturo Fuente - Signature I Natural (6 x 46) is made in the Dominican Republic, with a Dominican Republic wrapper, a Dominican Republic binder, and Dominican Republic filler.
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
| Wrapper | Dominican Republic |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 152 mm (6") |
| Ring Gauge | 46 |
| Format | 6 x 46 |
Original: $234.86
-65%$234.86
$82.20More Images




Arturo Fuente - Signature I Natural
Arturo Fuente - Signature I Natural (6 x 46) is made in the Dominican Republic, with a Dominican Republic wrapper, a Dominican Republic binder, and Dominican Republic filler.
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
| Wrapper | Dominican Republic |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 152 mm (6") |
| Ring Gauge | 46 |
| Format | 6 x 46 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente - Signature I Natural (6 x 46) is made in the Dominican Republic, with a Dominican Republic wrapper, a Dominican Republic binder, and Dominican Republic filler.
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
| Wrapper | Dominican Republic |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 152 mm (6") |
| Ring Gauge | 46 |
| Format | 6 x 46 |






















