
Arturo Fuente - Work of Art Natural
Arturo Fuente - Work of Art Natural (4.9 x 46/60) is made in the Dominican Republic with a Dominican Republic wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Dominican Republic |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 124 mm (4.9") |
| Ring Gauge | 46/60 |
| Format | 4.9 x 46/60 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Original: $587.16
-65%$587.16
$205.51More Images


Arturo Fuente - Work of Art Natural
Arturo Fuente - Work of Art Natural (4.9 x 46/60) is made in the Dominican Republic with a Dominican Republic wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Dominican Republic |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 124 mm (4.9") |
| Ring Gauge | 46/60 |
| Format | 4.9 x 46/60 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Arturo Fuente - Work of Art Natural (4.9 x 46/60) is made in the Dominican Republic with a Dominican Republic wrapper over a Dominican Republic binder and Dominican Republic filler. Supplied as a box of 25 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Dominican Republic |
| Binder | Dominican Republic |
| Filler | Dominican Republic |
| Origin | Dominican Republic |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 124 mm (4.9") |
| Ring Gauge | 46/60 |
| Format | 4.9 x 46/60 |
| Box Count | 25 |
Check out the full Arturo Fuente Cigars collection.






















