
Perdomo Legacy Maduro Gordo (6x60)
Perdomo Legacy Maduro Gordo (6x60) is made in Nicaragua with a Maduro (Nicaragua) wrapper over a Shade Grown (Nicaragua) binder and Nicaragua filler. Supplied as a box of 24 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Maduro (Nicaragua) |
| Binder | Shade Grown (Nicaragua) |
| Filler | Nicaragua |
| Origin | Nicaragua |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 6" |
| Ring Gauge | 60 |
| Format | 6 x 60 |
| Box Count | 24 |
| Construction | Round |
More Images

Perdomo Legacy Maduro Gordo (6x60)
Perdomo Legacy Maduro Gordo (6x60) is made in Nicaragua with a Maduro (Nicaragua) wrapper over a Shade Grown (Nicaragua) binder and Nicaragua filler. Supplied as a box of 24 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Maduro (Nicaragua) |
| Binder | Shade Grown (Nicaragua) |
| Filler | Nicaragua |
| Origin | Nicaragua |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 6" |
| Ring Gauge | 60 |
| Format | 6 x 60 |
| Box Count | 24 |
| Construction | Round |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perdomo Legacy Maduro Gordo (6x60) is made in Nicaragua with a Maduro (Nicaragua) wrapper over a Shade Grown (Nicaragua) binder and Nicaragua filler. Supplied as a box of 24 cigars.
Strength: 3/5.
| Wrapper | Maduro (Nicaragua) |
| Binder | Shade Grown (Nicaragua) |
| Filler | Nicaragua |
| Origin | Nicaragua |
| Strength | 3 / 5 |
| Length | 6" |
| Ring Gauge | 60 |
| Format | 6 x 60 |
| Box Count | 24 |
| Construction | Round |











