
Perdomo Legacy Shade Grown Epicure (6x54)
Perdomo Legacy Shade Grown Epicure (6x54) is made in Nicaragua with a Shade Grown (Nicaragua) wrapper over a Shade Grown (Nicaragua) binder and Nicaragua filler. Supplied as a box of 24 cigars.
Strength: 4/5.
| Wrapper | Shade Grown (Nicaragua) |
| Binder | Shade Grown (Nicaragua) |
| Filler | Nicaragua |
| Origin | Nicaragua |
| Strength | 4 / 5 |
| Length | 6" |
| Ring Gauge | 54 |
| Format | 6 x 54 |
| Box Count | 24 |
| Construction | Round |
More Images

Perdomo Legacy Shade Grown Epicure (6x54)
Perdomo Legacy Shade Grown Epicure (6x54) is made in Nicaragua with a Shade Grown (Nicaragua) wrapper over a Shade Grown (Nicaragua) binder and Nicaragua filler. Supplied as a box of 24 cigars.
Strength: 4/5.
| Wrapper | Shade Grown (Nicaragua) |
| Binder | Shade Grown (Nicaragua) |
| Filler | Nicaragua |
| Origin | Nicaragua |
| Strength | 4 / 5 |
| Length | 6" |
| Ring Gauge | 54 |
| Format | 6 x 54 |
| Box Count | 24 |
| Construction | Round |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perdomo Legacy Shade Grown Epicure (6x54) is made in Nicaragua with a Shade Grown (Nicaragua) wrapper over a Shade Grown (Nicaragua) binder and Nicaragua filler. Supplied as a box of 24 cigars.
Strength: 4/5.
| Wrapper | Shade Grown (Nicaragua) |
| Binder | Shade Grown (Nicaragua) |
| Filler | Nicaragua |
| Origin | Nicaragua |
| Strength | 4 / 5 |
| Length | 6" |
| Ring Gauge | 54 |
| Format | 6 x 54 |
| Box Count | 24 |
| Construction | Round |











